Spolupráce Chrapotu s významnými osobnostmi

Vadim Petrov

je český hudební skladatel,klavírista a hudební pedagog, po svém otci-emigrantovi českého původu. Po studiích na ruském gymnáziu vystudoval skladbu a hru na klavír na pražské AMU u profesora Miroslava Kabeláče a Jaroslava Řídkého.

Jedná se o významného hudebního pedagoga, který v Praze založil Lidovou konzervatoř, což je dnešní Konzervatoř Jaroslava Ježka, zde působil jako její první ředitel. Po roce 1968 byl politicky perzekuován a měl zákaz umělecké činnosti, tehdy vyučoval hudbu na Konzervatoři Jaroslava Deyla .
V letech 1976 až 1992 vyučoval skladbu a hudební teorii na Pražské konzervatoři.

Skládá hudbu všech žánrů od hudby taneční, scénické , filmové až po hudbu populární (vyšší populár, písně , šansony apod.) a hudbu vážnou. Na svém kontě má více než 1300 různých skladeb.

V roce 2003 obdžel platinovou desku firmy Supraphon.

Více informací o tvorbě a životě se můžete dočíst
na osobních stránkách http://prof-vadim-petrov.cz/ nebo ve wikipedii.
Touto cestou bych chtěla velmi poděkovat za práci, kterou pro náš sbor pan Petrov vytvořil. Upravil pro nás několik nádherných písní např. Ó, pane náš, lidové písně Šly panenky silnicí, Teče,voda těče, Ach synku,synku aj., českou hymnu Kde domov můj, a napsal pro nás a město Mělník píseň Pod tou naší vinicí. Děkujeme!